All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase stepper motor driver ] match 186 Products.
VSM10152 10mm Diameter M2 Lead Screw POM Slider Linear Stepper Motor With 4 Pins FPC
| Motor Type: | Linear PM Stepper Motor With Slider |
|---|---|
| Motor Size: | 10mm Diameter |
| Step Angle: | 18 Degrees |
Dia 10mm 5V PM Miniature Stepper Motors With Linear Actuation Low Noise SM10
| Resistance: | 18Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
High Accuracy 3D Printer Stepper Motor / Nema 11 Stepper Motor 28BYG301-25K-C
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
15MM Micro Stepper Motor 2-Phase 4-Wire 18 Degree Permanent Magnet With Spiral Shaft
| Model No.: | VSM1519 |
|---|---|
| Phase: | 2, 2 |
| Current / Phase: | 0.2A |
Hybrid Linear Stepper Motor , Nema 11 Stepper Motor For 3d Printers 28BYG301-25K-C
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Hybrid Position Control Stepper Motor / Nema 11 Stepper Motor 28BYG301-25K-C
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
12VDC High Torque 35mm Geared Stepper Motor 7.5 ° 2 Phase For Medical Analyzer Equipment
| Motor Type:: | Permanent Magnet Geared Stepper Moto |
|---|---|
| Driving Voltage:: | 12 V DC |
| Step Angle:: | 7.5 Degree |
8mm Mini PM Stepper Motor With 10mm*8mm Gearbox 18 Degree Step Angle D-Axis Or M3 Screw
| Motor Type:: | Bipolar |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degree |
| No. Of Phases:: | 2 Phases |
Micro Gear Stepper Motor 25PM Linear Motor For Precise Position Control 2-2phase
| Motor Type:: | Bipolar |
|---|---|
| Drive Method: | 2-2phase |
| Coil Type:: | Bipolar |
2 Phase Micro Stepper Motor 8mm Diameter For Camera Lens And Door Lock
| Motor Diameter: | 8mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 3.3V DC(Driver Lc:L6219) |
| No. Of Phases: | 2 Phases |

