All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase hybrid stepper motor ] match 145 Products.
4 Wires Permanent Magnet Stepper Motor Driver High Starting Frequency SWT-201M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
Compact DC Motor Controller 2 Phase 4 Wire Stepper Motor Controller SWT-201M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
High Performance Micro Stepper Motor Driver Pmdc Motor Controller SWT-256M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
Nema 8 (20mm) hybrid ball screw stepper motor 1.8° Step Angle Voltage 2.5 / 6.3V Current 0.5A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 20mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 2.5 / 6.3 |
Nema 34 (86mm) hybrid ball screw stepper motor 1.8° Step Angle 4 Lead Wires Voltage 3/4.8V Current 6A
| Motor Size: | 86mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 3 / 4.8 |
Nema 11 (28mm) hybrid ball screw stepper motor 1.8° Step Angle Voltage 2.1 / 3.7V Current 1A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 28mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 2.1 / 3.7 |
Nema 17 (42mm) hybrid ball screw stepper motor 1.8° Step Angle Voltage 2.1 / 3.7V Current 1A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 42mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 2.1 / 3.7 |
20mm 2.5V 2phase external drive Lead screw Hybrid Linear Stepper Motor for medical equipment
| Motor Size: | 20mm |
|---|---|
| Voltage/Phase: | 2.5 / 6.3V |
| Current/Phase: | 0.5A |
High Precision compact type Nema 17 Stepper Motor / 42mm Stepper Motor 3D Printer Stepper Motor
| Step Angle: | 0.9° |
|---|---|
| Temperature Rise: | 80℃max |
| Ambient Temperature: | -20℃~+50℃ |
Nema 14 Geared Stepper Motor 35mm High Torque Hybrid Type For Textile Equipment
| Step Angle: | 1.8° |
|---|---|
| Type: | Hybrid |
| Phase: | 2 |

