All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase hybrid stepper motor ] match 145 Products.
1.8 Degree 0.9 Stepper Motor 42mm (NEMA17) With Planetary Gearbox Multiple From 3:1 To 200:1 Of Gear Ratio
| Motor Type: | Hybrid Stepping Motor |
|---|---|
| Gearbox Type: | Planetary Gearbox |
| Motor Size: | 42mm (NEMA17) |
42mm Hybrid Linear Stepper Motors
| Step Angle: | 0.9° |
|---|---|
| Temperature Rise: | 80℃max |
| Ambient Temperature: | -20℃~+50℃ |
Tiny Controls NEMA14 35mm Stepper Motor / Two Phase Hybrid 3D Printer Stepper Motor
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
28mm Hybrid Type Stepper Motor For 3D Printer Easy To Control 28BYG301
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
39mm NEMA 16 Stepper Motor Position Control 6v Stepper Motor 39BYG
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1100g.cm |
| Phase: | 2 |
35mm Nema 14 3D Printer Stepper Motor 0.9 Degree Step Angle 36HM21
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1100g.cm |
| Phase: | 2 |
Mini NEMA11 1.8 Degree Stepper Motor For Engraving Machine Medical Equipment 28BYG
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Microstepping Stepper Motor Driver For Hybrid Motor With Multiple Subdivisions SWT-256M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
Hybrid DC Motor Controller With Automatic Semi - Flow Functions SWT-256M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
High-precision and high-quality trapezoidal screw 20mm diameter hybrid stepping motor
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Motor Diameter: | 20mm |
| Phase: | 2 |

