All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase hybrid stepper motor ] match 145 Products.
Durable Cnc Stepper Motor Driver For Permanent Magnet Stepper Motor SWT-203M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
Small Stepper Motor DC Motor Controller High Efficiency Light Weight SWT-203M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
High Efficiency 3D Printer Stepper Motor Bipolar Drive CW/CCW Rotation 28BYG304
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
NEMA11 1.8 Degree Stepper Motor Used In Printers 0.5A Current 28BYG201
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Zero Momentum NEMA14 Position Control Stepper Motor For ATM Machine 35BYG
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
42mm 0.9 Degree Stepper Motor , Small Dc Electric Motors NEMA17 42BYG
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 2200g.cm |
| Phase: | 2 |
High Precision NEMA 14 Stepper Motor , 35mm Small Dc Electric Motors 35BYG301-18A
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
NEMA34 Linear Lead Screw Stepper Motor 1.8 Degree Angle With Nut
| Resistance: | 1.6Ω/phase |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases, 4 Steps |
| Type: | Hybrid Linear Stepper Motor |
Vic-Tech 2 Phase 4 Wire Stepper Motor , 3.3V DV Stepping Motor 8mm
| Type: | 3.3 V Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle(degrees):: | 18° |
| Voltage:: | 3.3V DC |
20 Mm Micro Stepper Motor Matched With Gearbox 18°/Step 2 Phases
| Model No.: | 20BY45 |
|---|---|
| Motor Type: | Bipolar Micro Stepper Motor |
| Step Angle: | 18°/step |

