All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ permanent magnet dc motor ] match 406 Products.
5V 25mm Diameter 31mm High Torque Distance Geared Stepper Motor for Saliva Analyzer、Blood Analyzer、Welding Machine
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
15mm Screw Micro Slider Linear Stepping Motor With Bracket For Micro 3D Printer
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
15mm 5v Lead Screw Stepper Motor 45mm Effective Stroke Linear Actuator
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
High Torque 20mm Stepper Motor With Worm Reduction Gearbox Miniature Gear Motor
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 12 V DC |
| Resistance: | 20 Ω ± 10% |
Micro DC Gear Stepper Motor 25PM Linear Motor Valve For Precise Position Control
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
25mm Linear Stepper Motor With Customizable TRV Gear Stepper Motor 3.2V Electric Constant Temperature Radiator Valve
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
25mm Linear Stepper Motor 7.5 Degree 13mm Stroke
| Motor Diameter: | 25mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 5V |
| Power: | 3.85W |
3.3VDC 25mm High Torque Linear Stepper Motor with 2-2 Phase Drive and 7.5° Step Angle
| Coil Type: | Bipolar |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |

