All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ permanent magnet dc motor ] match 406 Products.
25mm Linear Stepper Motor 7.5 Degree 13mm Stroke
| Motor Diameter: | 25mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 5V |
| Power: | 3.85W |
3.3VDC 25mm High Torque Linear Stepper Motor with 2-2 Phase Drive and 7.5° Step Angle
| Coil Type: | Bipolar |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
35BYG 35mm 1.8 Degree NEMA14 Hybrid Stepper Motor 2 Phase 4 Wire Stepper Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 0.02nm(0in) |
| Type: | Hybrid |
SM20-21L-T Linear Stepper Motor 2 Phase 12V Rated Voltage and 18° step for Precision Control
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18 ° |
| Phase: | 2 Phases |
VSM1069 Miniature 18-Degree Step Angle Stepper Motor with Bracket, Screw and Slider for Various Industries
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.0 V |
Geared Stepper Motor For Medical Equipment
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Intelligent Security Products Linear Stepper Motor Bipolar Drive VSM0807
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0V |
8mm Micro Stepper Motor 5V 16Ω Weight 2.2g 300mA/Phase Linear Stepper Motor 2 Phase PM Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
High Resolution Miniature Stepper Motor / 2 Phase 3.0 V Weight 5.5 g Micro Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.0 V |

