All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ permanent magnet dc motor ] match 406 Products.
Small Size Slider Stepper Motor 8mm mini stepper motor 3.3v slider linear stepper motor For Optical Instruments VSM0807C
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0V |
5.0 VDC 8mm Micro Stepper Motor 2 Phase Linear Stepper Motor / Camera Lenses Bipolar Stepper Motor VSM08149
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
Durable 8mm 2 Phase 18 degree Weight 5.5 g PM Stepper Motor For Precision Medical Devices
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3 V |
Two Phase Moving Forward Slider Stepper Motor 10mm CW/CCW Rotation for Intelligent Security Products
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.0 V |
Micro Geared Stepper Motor 10mm 5 Voltage Linear Stepper Motor OEM / ODM Available VSM10157-10G8D
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
20mm Geared Stepper Motor 2 Phase 4 Wire Stepping Motor For Urine Analyzer
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
15mm Double Stacked 2 Phase 4 Wire PM Stepper Motor
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 31 Ω ± 10% |
Step Angle 18° Copper Slider Linear Stepper Motor Dia 20mm With 1kg Thrust for Camera、Optical instruments、Lenses
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
3.3V VSM1070 10 Mm Diameter Mini Size Naked Pins 18 Stepping Angle Stepper Motor
| Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Model No.: | VSM1070 |
| Construction: | Permanent Magnet |
20BY45 10rpm Geared Stepper Motor Double Phase 4 Wire For Urine Analyzer
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |

