All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
High Efficiency 12v Dc Metal Geared Stepper Motor 7.5 Step Angle PM ROHS Certification
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
5Ω Phase Resistance 25mmPM Geared Stepper Motor with Thrust > 70N
| Motor Size: | 25mm |
|---|---|
| Motor Type: | PM Stepper Motor With Gearbox |
| Gear Ratio: | 1:10 |
8mm Stepper Motor Planetary Gearbox Small Size With MIM Technology
| Motor Type: | 8mm Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degrees/20 |
| No. Of Phases: | 2 Phases (Bipolar) |
High Thrust 15mm M3 Screw Slider Stepper Motor Xy Axis With Bracket Coil Resistance 15 Ohm
| Motor Size: | 15mm |
|---|---|
| Step Angle: | 18 ° |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw Slide |
18 ° Step angle Beauty Equipment Slider Stepper Motor 15mm High Precision With Large Thrust RoHS
| Motor Size: | 15mm Diameter |
|---|---|
| Step Angle: | 18 °/Phase |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
10mm Geared Stepper Motor 5V 2 Phase 4 Wires 18° Stepper Motor With Metal Gear Box
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Precision NEMA6 Hybrid Stepper Motor with 14mm Size 1.7V Rated Voltage and 22Ω/phase Resistance
| Motor Type: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° Deg |
| Rated Voltage: | 1.7V |
10mm Stepper Motor 2 Phase 18° Stepper Motor With Metal Gear Box
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
5V 10mm Geared Stepper Motor 2 Phase 4 Wires 18° Stepper Motor With Metal Gear Box SM10-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
20mm 2 Phase Bipolar Permanent Magnet Stepper Motor 18° Step Angle Degrees For Automation Equipment, Robots
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet Stepper Motor |
| Step Angle(degrees): | 18° |

