All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
24BYJ48 Geared Stepper Motor with 86.4:1 Gear Ratio 5.625° Step Angle and Customizable Gear Ratio
| Type: | Gearbox Stepper Motor |
|---|---|
| Phase No.: | 4 Phases (Uni-polar) |
| Coil Resistance: | 60Ω/phase |
5VDC High speed 10mm stepper motor 2-phase 4-wire mini bipolar stepper motor for medical equipment
| Ambient Temperature: | -20℃~+60℃ |
|---|---|
| Life: | ≥5000h |
| Noise: | ≤40dB |
15mm Micro Linear Stepper Motor 2 Phase Linear Stepper Motor For Precision Medical Devices VSM1501
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
Step Angle 18 Degree 10mm Micro Slider Stepper Motor 3VDC For Camera Lens / Optical Instruments
| Motor Size: | 10mm |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Lead Pitch: | M2pitch 0.4mm |
High Precision Stepper Motor 5VDC Micro Linear Stepper Motor 10mm Pm Stepper Motor With Nut For Medical Equipment
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 18 Ω ± 10% |
18 degree 5.0V DC Lightweight 10mm Slider Stepper Motor Small Linear Screw Motor for Wearable device、Door Locks
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
10mm Micro Slider Linear Stepper Motor 3.0 V DC With Pin Type
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.0V |
2 phases Weight 4 g Permanent Magnet 8mm Micro Slider Stepper Motor With Mounting Bracket
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.3V |
10mm Micro Slider Screw Stepper Motor With Bracket 2 Phase 4 Wire
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 5.0 V |
15mm 5v Lead Screw Stepper Motor 45mm Effective Stroke Linear Actuator
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |

