All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ high torque stepper motor ] match 549 Products.
25mm PM Linear Motor Valve 3.3vDC High Quality Geared Stepper Motor For Valve Control
| Motor Type: | PM Stepper Motor With Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 25mm |
| Step Angle: | 7.5°/10 |
Application of High Torque 15VDC PM Reduction Motor 50BYJ46-6 geared stepper motor in Rotating Display Plates
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
10mm Micro Stepper Motor 5VDC 10BY25 PM Mini Stepping Motor 1 pc US$2~5
| Phase:: | 2 |
|---|---|
| Type:: | Micro Stepper Motor |
| Step Angle(degrees):: | 18° |
High Torque 12v Dc Motor Geared Stepper Motor With m3 Screw Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
High Precision 3VDC Micro Geared Stepper Motor 2 Phase 4 Wires With Gear Box SM10-100G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Small Stepper Motor DC Motor Controller High Efficiency Light Weight SWT-203M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
25BYJ 412L 3.3v Micro Dc Geared Stepper Motor 25PM Linear geared stepper motors Valve For Precise Position Control
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
634JSX153 Geared Stepper Motor Chinese Wholesale Supply Low Noise Worm Gear Stepper Motor Permanent Magnet Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
3.3V VSM1070 10 Mm Diameter Mini Size Naked Pins 18 Stepping Angle Stepper Motor
| Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Model No.: | VSM1070 |
| Construction: | Permanent Magnet |
Hybrid Stepper Motor 2.5/4.5/3.3/4.5mH 1mA Max. @ 500V 100MΩ Min. @500Vdc
| Step Angle: | 1.8° |
|---|---|
| Lead Wires: | 4 |
| Inductance (mH): | 2.5 / 4.5 / 3.3 / 4.5 |

