All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ high torque stepper motor ] match 549 Products.
Nema 17 Hybrid Planetary Geared Stepper Motor 42mm Gear Reducer Stepper Motor For 3d Printer
| Step Angle: | 1.8 Degree |
|---|---|
| Gear Ratio: | 1:3~1:720 |
| Gear Type: | Planetary Gearbox |
25mm PM Linear Motor Valve 3.3vDC High Quality Geared Stepper Motor For Valve Control
| Motor Type: | PM Stepper Motor With Gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 25mm |
| Step Angle: | 7.5°/10 |
6mm Dia PM Micro Stepper Motor 3.3V Long Life 2 Phase Mini Step Motor
| Phase:: | 2 |
|---|---|
| Type:: | 2 Phase Mini Stepper Motor |
| Step Angle(degrees):: | 18° |
5V 10mm Geared Stepper Motor 2 Phase 4 Wires 18° Stepper Motor With Metal Gear Box SM10-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
China Supplier 5vDC Security System Micro 15mm Stepper Motor With Gear Motor for Saliva Analyzer Blood Analyzer
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Geared Stepper Motor Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor 25-048S-8126G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Performance 3 V 18 Degree 2 Phase Geared Stepper Motor With Ratio 1:100 Metal Gear Box
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Efficiency 12v Dc Metal Geared Stepper Motor 7.5 Step Angle PM ROHS Certification
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Precision Nema 11 Stepper Motor 27mm 3D Printer Stepper Motor
| Motor Type: | Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° Deg |
| Number Of Phase: | 2 Phase |
High Torque Multi Gear Ratio Double Stack Stepper Motor 15mm With Worm Gearbox
| Motor Type: | Geared Stepper Motor |
|---|---|
| Diameter: | 15mm |
| Output Shaft: | 10mm D Shaft |

