All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ brushless dc motor controller ] match 152 Products.
High Precision 20mm NEMA 8 Stepper Motor With Lead Screw / Manual Nut For 3D Printer、medical Equipment
| Motor Type: | Linear Hybrid Stepper Motor |
|---|---|
| Motor Size: | 20mm (NEMA 8) |
| Step Angle: | 1.8°/step |
High Torque 42mm 1.8 Degree 0.9 Stepper Motor Nema 17 With Planetary Gearbox
| Motor Type:: | Hybrid Stepping Motor |
|---|---|
| Gearbox Type:: | Planetary Gearbox |
| Motor Size:: | 42mm (NEMA17) |
Black Color 42mm Hybrid Linear Stepper Motors 1.8 degree 2phase Nema 17 stepper motor Large Torque 42BYG34H-01
| Step Angle: | 0.9° |
|---|---|
| Temperature Rise: | 80℃max |
| Ambient Temperature: | -20℃~+50℃ |
12V 4 Phase Geared Stepper Motor Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
12V 2-2 Phase Geared Stepper Motor Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
24V 5 Lead Wires Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor For Saliva Analyzer、Blood Analyzer、Welding Machine
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
2 Phase Micro Gear Stepper Motor High Torque 5V Mini Gearbox Step Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm(0.12in) |
| Torque: | 25 G.cm(0.35oz.in) |
VSM10-816G 5V 10mm Mini Gear Box Stepper Motor Dia10 Micro Geared Stepping Motor with Lead Screw
| Gearing Arrangement: | Helical |
|---|---|
| Input Speed: | 4.74 |
| Output Speed: | 6.32 |
High Torque Nema 17 Gearbox Motor 42mm High Precision Geared Gear Reducer Stepper Motor for 3d Printer
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 8mm(0.31in) |
| Torque: | 0.2 Nm(0in) |
Compact Nema 11 Position Control Stepper Motor DC Brushless Type 28byg304
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |

