All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase stepper motor driver ] match 186 Products.
5 V Weight 4 g 18 degree Step Angle Customized Industrial Micro Stepper Motor For Wearable Device
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5 V |
China stepper motor Industrial 25mm Permanent Magnet Stepping Motor 2 Phase 4 Wire Pm Stepper Motor 25S-024
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V~12V |
| Resistance: | 8 Ω ± 10% |
20mm PM Micro Linear Stepper Motor 12VDC Captive High Precision Linear Motor
| Phase:: | 2 For 4 |
|---|---|
| Current / Phase:: | 385mA |
| Voltage:: | 5V DC |
2 Phase Weight 220 g Holding Torque 2200g.cm High Precision NEMA 17 Hybrid Stepper Motor / 42mm Stepper Motor
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 2200g.cm |
| Phase: | 2 |
Tiny Controls NEMA14 35mm Stepper Motor / Two Phase Hybrid 3D Printer Stepper Motor
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
42mm 0.9 Degree Stepper Motor , Small Dc Electric Motors NEMA17 42BYG
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 2200g.cm |
| Phase: | 2 |
42mm High Efficiency NEMA 17 Stepper Motor , 1.8° Step Angle 1.33A for 3D Printer、Monitoring Equipment、Medical Machinery
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 2200g.cm |
| Phase: | 2 |
25mm Linear Stepper Motor 7.5 Degree 13mm Stroke
| Motor Diameter: | 25mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 5V |
| Power: | 3.85W |
2 Phase 12V 20mm Diameter 21mm Stroke Permanent Magnet Stepper Motor for Optical instruments、Camera,etc
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
High Torque Nema 17 Gearbox Motor 42mm High Precision Geared Gear Reducer Stepper Motor for 3d Printer
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 8mm(0.31in) |
| Torque: | 0.2 Nm(0in) |

