All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase stepper motor driver ] match 186 Products.
20mm Diameter 385mA Current 8V Rated Voltage Micro Stepper Motor for Urine Analyzer
| Motor Diameter: | 20mm |
|---|---|
| Motor Length: | 18mm |
| Reduction Box Length: | 16.0mm, 17.5mm, 19mm, 20.5mm |
High Precision NEMA 14 Stepper Motor , 35mm Small Dc Electric Motors 35BYG301-18A
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Compact NEMA17 0.9 Stepper Motor 42mm 6V RoHS Certificated 42BYG
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 2200g.cm |
| Phase: | 2 |
6mm 270mA 18 Degree Step Angle Micro Stepper Motor for Optical Instruments and Camera Lenses
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Current Per Phase: | 270mA |
| Motor Outer Diameter: | 6mm |
6 12V Micro Linear 2 Phase 4 Wire Stepper Motor With Slider
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 6 V |
Medical Equipment Electric Stepper Motors , 15mm micro Double Stepper Motor dc motor permanent magnet VSM15P-231
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 10 Ω ± 10% |
24mm Diameter Permanent Magnet Stepper Motor with Gearbox 385mA Current 5v 12v 24v Voltage
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Current Per Phase: | 385mA |
| Resistance: | 18~300Ω |
Hybrid DC Motor Controller With Automatic Semi - Flow Functions SWT-256M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
12 Volt Brushless DC Motor Controller With Multiple Protections SWT-256M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
Slider Linear Stepping Motor 80mm Travel Distance M3 Lead Screw 15mm Diameter Stroke About 80mm
| Motor Type: | PM Stepper Motor+slider |
|---|---|
| Motor Diameter: | 15 Mm |
| Coil Resistance: | 15Ω/phase |

