All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
12V 24V BLDC Planetary Gear Motor , Dc Worm Gear Stepper Motor VSM40XXJSX15-42RBL60
| Voltage: | 12~24( V ) |
|---|---|
| Type: | BLDC Motor |
| Certification: | CE, ROHS |
3V 5V 12V Right Angle Gearbox N20DC Worm Motor with Encoder Dual Output Shaft Micro DC Motor
| Voltage: | 3~12( V ) |
|---|---|
| Output Power: | 0.1~1.6( W ) |
| Certification: | ROHS |
Micro motor 16mm diameter hollow cup motor high torque planetary gearbox
| Shaft Length: | 10.5mm |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3mmD2.5 |
| Weight: | 0.15kg |
Brushed Plastic Gear Motor 10mm / Low Speed Micro Planetary Gear Motor N20-PG288
| Voltage: | 1.0-3.5( V ) |
|---|---|
| Output Power: | 0.013-0.027( W ) |
| Certification: | ROHS |
12V High Torque Small Dc Motor , 2 Phase Linear Drive Motor 25BYT48-12Q
| Excitation: | 2-2 |
|---|---|
| Rated Voltage: | 12V |
| Phase: | 2 |
12V DC N20 motor Brushed micro dc gear motor With Gear box gear ratio can be customized
| Model No.: | N20-GB12-298-M4 |
|---|---|
| Motor Diameter: | 20mm |
| Rated Voltage: | 12 V DC |
2 phases 5V geared electric motors 20mm small DC stepper motor with reduction ratio for Ad Equipment
| Model No.: | 12GB-N20VA-380G |
|---|---|
| Motor Diameter: | 20mm |
| Rated Voltage: | 5V |
10mm Micro Slider Linear Stepping Motor 5V DC Screw For Vending Machine Optical Instruments 、Precision Medical Devices
| Motor Size: | 10mm |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Lead Pitch: | M2pitch 0.4mm |
China 10mm Micro Linear Stepping Motor 3.3vDC 18 Degree Step Angle Bi-polar 2-2 phase
| Motor Size: | 10mm |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
N20 Micro DC Brushed Motor 3- 12V Horizontal Gear Reducer For Shared Bicycle Smart Lock
| Voltage: | 3~12( V ) |
|---|---|
| Type: | DC Motor |
| Usage: | Door Locks And 3D Printers |

