All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
6 12V Micro Linear 2 Phase 4 Wire Stepper Motor With Slider
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 6 V |
Nema 11 (28mm) hybrid stepper motor, bipolar, 4-lead, ACME lead screw, low noise, long life, high performance.
| Motor Size: | 28mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 2.1 / 3.7 |
Nema 8 (20mm) hybrid ball screw stepper motor 1.8° Step Angle Voltage 2.5 / 6.3V Current 0.5A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 20mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 2.5 / 6.3 |
8mm 3.3VDC Mini Slider Linear Stepper Motor Of Camera Lens Motor
| Model Number: | VSM0806 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
25mm PM Mini Linear Stepping Motor 12V Captive Low Voltage Linear Actuator Stepper Motor for Office Automation
| Phase: | 2 For 4 |
|---|---|
| Shaft Diameter: | 3.0mm(0.12in) |
| Torque: | 0.5nm(0in) |
Dia 10mm 5V PM Miniature Stepper Motors With Linear Actuation Low Noise SM10
| Resistance: | 18Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
Black Color 42mm Hybrid Linear Stepper Motors 1.8 degree 2phase Nema 17 stepper motor Large Torque 42BYG34H-01
| Step Angle: | 0.9° |
|---|---|
| Temperature Rise: | 80℃max |
| Ambient Temperature: | -20℃~+50℃ |
Nema 11 (28mm) hybrid ball screw stepper motor 1.8° Step Angle Voltage 2.1 / 3.7V Current 1A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 28mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 2.1 / 3.7 |
5V 4 Lines Miniature Linear Stepper Motor High Torque Lightweight 25BYZ-B010B
| Resistance: | 22Ω±7% |
|---|---|
| Phase: | 2-phase |
| Type: | Permanent Magnet |
10v Small 2 Phase Hybrid NEMA11 Stepper Motor For 28mm Engraving Machine Medical Equipment stepper motor 28BYG304
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |

