All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro linear stepper motor ] match 226 Products.
18 degree 5.0V DC Lightweight 10mm Slider Stepper Motor Small Linear Screw Motor for Wearable device、Door Locks
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
15mm Screw Micro Slider Linear Stepping Motor With Bracket For Micro 3D Printer
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Mini 5VDC Permanent Magnet Stepper Motor Micro Slider Linear Screw Motor 10mm
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5V |
| Resistance: | 18Ω ± 10% |
Linear Guide Slide Rail Screw Lead Motion Permanent Magnet Stepper Motor 20mm
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
Micro Stepper Motor 10mm Small stepper motor 2 Phase Linear slider motor
| Phase: | 2 Phases |
|---|---|
| Voltage: | 5V DC |
| Resistance: | 15±7% Ohm/PHASE |
2 Phase Permanent Magnet Linear Motor / 10mm 5 Volt Stepper Motor VSM1041
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5 V |
2 Phase 5V DC 8mm Micro Stepper Motor with Screw Holder
| Motor Diameter: | 8mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 3.3V DC |
| Coil Resistance: | 20Ω±10% |
8mm 2 Phase Micro Slider Linear 3.3 V Stepper Motor With Bracket for Camera Lenses、Door Locks 、Wearable device
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
35BYG 35mm 1.8 Degree NEMA14 Hybrid Stepper Motor 2 Phase 4 Wire Stepper Motor
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Torque: | 0.02nm(0in) |
| Type: | Hybrid |
3.3 VDC Micro Slider Motor Electric Linear Actuator Motor , Two Phase Micro Stepper Motor 8mm VSM0825
| Step Angle(degrees):: | 18 ° |
|---|---|
| Phase: | 2phases 4lines |
| Voltage: | 3.3 V~5V |

