All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase bipolar stepper motor ] match 313 Products.
8mm Stepper Motor Planetary Gearbox Small Size With MIM Technology
| Motor Type: | 8mm Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degrees/20 |
| No. Of Phases: | 2 Phases (Bipolar) |
20mm 2 Phase Bipolar Permanent Magnet Stepper Motor 18° Step Angle Degrees For Automation Equipment, Robots
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet Stepper Motor |
| Step Angle(degrees): | 18° |
10-817G 10mm Stepper Motor With 1024GB Horizontal Gearbox Shaft Type
| Motor Type:: | 10mm Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degrees/gear Ratio |
| No. Of Phases: | 2 Phases (Bipolar) |
50BYJ46-6 50mm Size BYJ Stepper Motor 33:1 Gearbox Reduction Ratio
| Motor Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Phase No.: | Permanent Magnet |
| Coil Resistance: | 23Ω/phase |
18 Degree Step Angle 15mm Micro Stepper Motor With Screw Slider Stepper Motor
| Phase: | 2 Phases |
|---|---|
| Voltage: | 12V DC |
| Resistance: | 15Ω±10% |
Various Gear Ratio 20BY45-20G 20mm 18° Step Angle Stepper Motor With Gearbox
| Motor Type: | PM Stepper Motor+gearbox |
|---|---|
| Motor Size: | 20mm |
| Step Angle: | 18°/gear Ratio |
NEMA 6 High Precision Two Phase 4 Wire 14mm Hybrid Stepper Motor
| Model No.: | 14HS |
|---|---|
| Motor Type: | Hybrid Stepper Motor |
| Step Angle: | 1.8°/step |
50BYJ46-6 15V DC Permanent Magnet Stepper Motor with 15° Step Angle and 33.3:1 Gear Ratio
| Drive Method: | 2-2 Phase |
|---|---|
| Resistance: | 23Ω±7%/phase |
| Step Angle: | 15° |
Mini 10mm diameter linear stepper motor 2-phase 4-wire fixed axis micro linear motor
| Resistance: | 18Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2-2 |
| Type: | Permanent Magnet |
12V DC Geared Stepper Motor Step Angle 3.25°/22.25 Chinese Wholesale Supply Low Noise Permanent Magnet Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |

