All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase bipolar stepper motor ] match 313 Products.
Step angle 18 degrees precision 3.3 V DC Slider 10mm Micro Stepper Motor 2 Phase With FPC
| Motor Size: | 10mm Micro Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degrees |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
15mm Diameter Micro Slider Screw Length 90mm Micro Slider Stepper Motor Copper Slider With Bracket Linear Stepper Motor
| Motor Size: | 15mm (optional 6 8 10 20 25) |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
VSM20A-48S 20mm diameter external drive long lead screw permanent magnet linear stepper motor
| Motor Type: | Linear Stepper Motor |
|---|---|
| Motor Diameter: | 20 Mm |
| Step Angle: | 7.5°/step |
2 Phases High Precision 20mm Pm Stepper Motor With Circular Gearbox 18 Degree Step Angle for home appliance equipment
| Motor Type: | Bipolar 20mm Gear Stepper Motor |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| No. Of Phases: | 2 Phases |
Small Size Slider Stepper Motor 15mm 8V Trapezoidal Screw With Hexagonal Nut Tr3*1P*2N Lead Screw
| Motor Type: | Linear Stepper Motor + Lead Screw And Nut |
|---|---|
| Motor Size: | 15 Mm Diameter |
| Step Angle: | 18° |
Step Angle 18°/step POM Plastic Slider Stepper Motor 20mm Diameter High Accuracy
| Motor Type: | Linear Stepper Motor With Slider |
|---|---|
| Motor Diameter: | 20mm |
| Step Angle: | 18°/step |
Linear Stepper Motor Run Through Shaft 10mm Diameter 9mm Stroke With Lead Screw
| Motor Type: | Miniature Linear Motor |
|---|---|
| Motor Diameter: | 10 Mm |
| Step Angle: | 18° |
VSM0652 6mm Slider Stepper Motor 5VDC 18 Degrees Step Angle M1.7*P0.3 Lead Screw
| Motor Type: | Linear PM Stepper Motor With Slider |
|---|---|
| Motor Diameter: | 6 Mm |
| Step Angle: | 18°/step |
15mm 5VDC Electric Stepper Motor With Slider M3 lead screw 18 degreeStep angle Bi-polar 2-2 phase
| Motor Size:: | 15mm (optional 6 8 10 20 25) |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degree |
| Motor Type:: | Stepper Motor With Lead Screw |
VSM25C-48S External Drive Long Lead Screw Permanent Magnet Linear Stepper Motor 25mm Diameter
| Motor Type: | Permanent Magnet Linear Stepper Motor |
|---|---|
| Motor Diameter: | 25 Mm |
| Step Angle: | 7.5° |

