All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor driver ] match 89 Products.
42mm Diameter 4 Wires Nema 17 Hybrid Stepper Motor with 1.8 Degree Step Angle for Precision Instruments
| Diameter: | 42mm |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Wires: | 4 |
12VDC linear motor 20mm bracket motor 2-phase 4-wire slider stepper motor with plastic nut
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
25mm Linear Stepper Motor 7.5 Degree 13mm Stroke
| Motor Diameter: | 25mm |
|---|---|
| Rated Voltage: | 5V |
| Power: | 3.85W |
Geared Stepper Motor 3.25°/22.25 Degree Step Angle permanent magnet stepper motor 35BYJ412-C
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Continuous Current(a): | Customized |
| Certification: | ROHS |
15mm Motor+Worm Gearbox Geared Stepper Motor for Robotics、Industrial Use、Automation
| Motor Diameter: | 15mm |
|---|---|
| Motor Type: | 15mm Motor+worm Gearbox |
| Gearbox Ratio: | 21:1 To 1030:1 |
10mm Permanent Magnet Micro Linear Stepper Motor 5v 18° Step Angle SM10
| Resistance: | 18Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
Underwater Waterproof Motor Thrust 1KG 12.5A Max Thrust 1.4kgf
| Model No.:: | 2210 A |
|---|---|
| Motor Type:: | Underwater Motor |
| Underwater Thrust:: | 1 Kg |
Dia 10mm 5V PM Miniature Stepper Motors With Linear Actuation Low Noise SM10
| Resistance: | 18Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
28BYJ48 Permanent Magnet PM Stepper Motor With 64:1 Ratio Gearbox
| Motor Type: | Gearbox PM Motor |
|---|---|
| Rated Voltage: | 12V DC |
| Step Angle: | 5.625°/64 |
Low price 28BYJ48 permanent magnet PM stepper motor with 64:1 ratio gearbox
| Motor Type:: | Gearbox PM Motor |
|---|---|
| Step Angle:: | 5.625°/64 |
| Rated Voltage:: | 12V DC |

