All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ micro stepper motor controller ] match 423 Products.
15mm Diameter Micro Slider Screw Length 90mm Micro Slider Stepper Motor Copper Slider With Bracket Linear Stepper Motor
| Motor Size: | 15mm (optional 6 8 10 20 25) |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
10mm Slider Screw Stepper Motor 3.3V DC PM Micro Linear Stepper Motor for Camera Lens
| Motor Size: | 10mm |
|---|---|
| Step Angle: | 18 Degree |
| Motor Type: | Stepper Motor With Lead Screw |
Mini 10mm diameter linear stepper motor 2-phase 4-wire fixed axis micro linear motor
| Resistance: | 18Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2-2 |
| Type: | Permanent Magnet |
10mm Mini Gear Box Stepper Motor Dia10 Micro Geared Stepper Motor With Lead Screw
| Type: | Permanent Magnet Geared Stepper Motor |
|---|---|
| Phase: | 2-2 |
| Current / Phase: | 0.4A |
M1.7 Lead Screw Stepper Motor 8mm 18° Step Angle Small Linear Stepper Motor PM
| Motor Type: | Micro Stepper Motor With Lead Screw |
|---|---|
| Motor Diameter: | 8mm |
| Lead Screw: | M1.7*P0.3 |
SM10-42L 10mm Diameter Mini Linear Actuator Stepper Motor With Bracket And Slider
| Motor Type: | Linear Stepper Motor |
|---|---|
| Coil Resistance: | 20Ω/Phase |
| Rated Voltage: | 5V DC |
3V 5V Precious 10mm Diameter 18 Degree Step Angle Geared DC Stepper Motor With Metal Gearbox Horizontal Gear Reducer
| Phase: | 2, 2 |
|---|---|
| Torque: | 5gf*cm |
| Type: | Permanent Magnet |
Microstepping Stepper Motor Driver For Hybrid Motor With Multiple Subdivisions SWT-256M
| Motor Type: | Stepper Motor |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Weight: | 250g |
VSM10198 Slider Stepper Motor Low Noise 39mm Stroke M2*0.4P Lead Screw 120 Grams Thrust
| Motor Type: | Stepper Motor+lead Screw+slider |
|---|---|
| Lead Screw Type: | M2*0.4P |
| Step Angle: | 18°/step |
High Precision 20mm 12v DC Micro Gear Stepper Motor 2 Phase 4 Wire
| Type: | Gear Stepper Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |

