All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ high torque stepper motor ] match 549 Products.
N20 Brushed Small DC Gear Motor 6VDC High Torque For Smart Door Lock Clutch Motor
| Voltage: | 3~12( V ) |
|---|---|
| Type: | DC Motor |
| Certification: | ROHS |
Worm reducer Gearbox N20 Dc Gear Motor 3v 6v 12v right-angle reducer motor
| Voltage: | 3~12( V ) |
|---|---|
| Type: | DC Motor |
| Usage: | Door Locks And 3D Printers |
SW2210B Diameter 28mm Underwater Waterproof Motor For Robot With Propeller
| Model No.: | 2210B |
|---|---|
| Motor Type: | Underwater Motor |
| Underwater Thrust: | About 1kg |
N10 Small DC Gear Motor Precious Metal Reversing Planetary Gear Set Micro Gear Motor
| Continuous Current(A): | 0.23( A) |
|---|---|
| Efficiency: | IE 1 |
| Speed(RPM): | 80( Rpm ) |
Electronic Door Lock Metal Gearbox Worm DC Motor 12mm Biaxial High Torque
| Voltage: | 3~12( V ) |
|---|---|
| Type: | DC Motor |
| Usage: | Door Locks And 3D Printers |
N20 Micro DC Brushed Motor 3V-12V Horizontal Gear Reducer for Shared Bicycle Smart Lock
| Continuous Current(A): | 0.03~0.05( A) |
|---|---|
| Efficiency: | IE 1 |
| Speed(RPM): | 10000~15000( Rpm ) |
10mm Micro Slider Linear Stepping Motor With Bracket 18 degree Step Angle for Intelligent Security Products
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V~12V |
8mm Permanent Magnet Stepper Motor3.3v 2 Phase 18° Chinese Mini Motor Manufacturer
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
35mm NEMA14 2 Phase Holding Torque 1.2 g.cm 5V Geared Reduction Motor Stepping Motor With Gearbox for Textile Equipment
| Step Angle: | 1.8° |
|---|---|
| Current / Phase: | 0.5A |
| Voltage: | 5 V |
10mm Mini Stepping Motor 2 Phase 4 Wire Stepper Motor With Copper Nut Applied To Precision Medical Equipment
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 10 Ω ± 10% |

