All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ full step drive stepper motor ] match 486 Products.
3.3VDC 25mm High Torque Linear Stepper Motor with 2-2 Phase Drive and 7.5° Step Angle
| Coil Type: | Bipolar |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
micro15mm diameter high torque electric worm gear stepper reduction electric stepper motor 5V compact motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V~5V |
0.5A 1.8° Step Angle Low Noise 35mm Nema 14 Stepper Motor for Textile Equipment、Automatic Control、Packing Machine
| Step Angle: | 1.8° |
|---|---|
| Type: | Hybrid |
| Phase: | 2 |
5 V 18 ° Step Angle Durable 25mm Permanent Magnet Stepper Motor Two Phase Four Wire for Medical instruments
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 8 Ω ± 10% |
Customized Cover Permanent Magnet Stepper Motor For Medical Machine SM15
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 8 Ω ± 10% |
Two Phase 20mm Micro Stepper Motor / Small Permanent Magnet Stepper Motor 20L-020
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 6.0 V |
| Resistance: | 30 Ω ± 10% |
10 Volt DC Brushless Hybrid Stepper Motor 35mm NEMA14 Long Using Life 35BYG
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
Weight 130 g 1.8 ° 35mm NEMA 14 2 Phase Hybrid Stepper Motor 35mm Small Size for 3D Printer、Monitoring Equipment
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1100g.cm |
| Phase: | 2 |
2 Phase Weight 220 g Holding Torque 2200g.cm High Precision NEMA 17 Hybrid Stepper Motor / 42mm Stepper Motor
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 2200g.cm |
| Phase: | 2 |
42mm 0.9 Degree Stepper Motor , Small Dc Electric Motors NEMA17 42BYG
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 2200g.cm |
| Phase: | 2 |

