All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 4 wire stepper motor controller ] match 428 Products.
Micro M10 Brushed DC Motor With Gearbox Reducer 5V Lead Screw Shaft M3*0.5P $2.5~6/unit
| Type: | M10 Brushed DC Motor |
|---|---|
| Gearbox Type: | GM10 (8*10mm) |
| Output Shaft Type: | M3*0.5P |
High Torque small electric motor DC Worm Gear Motor DIY Mini Gear Motor 24V with Gear Box
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Certification: | ROHS |
| Voltage: | 24V DC |
NEMA 14 High Torque Hybrid Stepping Planetary Gearbox Motor 5V 12V 35mm
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
High Torque Electric Motor 24v DC Motor With Worm Gearbox DC Motor
| Type: | Wrom Gear Motor |
|---|---|
| Certification: | ROHS |
| Voltage: | 24V DC |
N20 12mm Brushed DC Geared Motor for Door Locks and 3D Printers
| Continuous Current(A): | 0.05~0.5( A) |
|---|---|
| Efficiency: | IE 1 |
| Speed(RPM): | 10000~15000( Rpm ) |
12 V Brush DC Gear Motor With Worm Gearbox for Electric Door Locks
| Voltage: | 12 V DC |
|---|---|
| Type: | DC Motor |
| Certification: | CE, ROHS |
High torque 46mm diameter external drive linear stepper motor with POM nut 24VDC linear motor
| Resistance: | 5Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
6V slider stepper motor 15mm diameter mini linear stepper motor with POM slider nut
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 |
12Vdc high torque linear stepper motor compact fixed axis linear motor applied to valve automation equipment
| Resistance: | 29Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |

