All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ pm stepper motor ] match 221 Products.
24V AC Synchronous Motor , 24 Pole Synchronous Permanent Magnet Stepper Motor SM25-048
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
25mm Motor Linear Actuator with 70N Thrust Low Noise Geared Stepper Motor for Motion Control
| Stroke: | 5mm |
|---|---|
| No.of Phase: | 2 Phase |
| Gear Ratio: | 1:10 |
ROHS Approval 12 Volt Dc Gear Reduction Motors With 4 Lead Wires PM Geared Stepper Motor 35BYJ412P
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
High Efficiency 15mm Micro Metal Gearmotor 2 phase bipolar stepper motor For Precision equipment 3D Printer
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
5 Volt 10mm Micro Stepper Motor , Compact 2 Phase 4 Wire Customized Dc Geared Motor VSM10-816G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
Customized 5 Wire Geared Stepper Motor / 24v Dc Motor With Gearbox 50BYJ46-48
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
20mm DC 7.5 15 Degree Mini Linear Stepping Motor
| Resistance: | 13Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases, 4 Steps |
| Type: | Permanent Magnet(PM Motor) |
2 phases, 4 steps 12V 7.5 Degree Linear Stepping Motor With Lead Screw for Medical Equipment、Linear Robotic Control,etc
| Resistance: | 13Ω±10% |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases, 4 Steps |
| Type: | Permanent Magnet(PM Motor) |
10mm Mini Stepping Motor 2 Phase 4 Wire Stepper Motor With Copper Nut Applied To Precision Medical Equipment
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 10 Ω ± 10% |
12V DC Metal Gear Motor Pm Motor For Biomedical Analyzer , Long Life Time
| Construction: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Certification: | ROHS |
| Voltage(v): | 12V DC |

