All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ permanent magnet dc motor ] match 406 Products.
12V DC Metal Gear Motor Pm Motor For Biomedical Analyzer , Long Life Time
| Construction: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Certification: | ROHS |
| Voltage(v): | 12V DC |
Bipolar Drive 400 mA Screw Slider Stepper Motor 6V DC Pm Micro Stepper Motor
| Type: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Step Angle: | 18° |
| Phase: | 2 Phases |
FPC Micro Linear 2 Phase PM Stepper Motor 8mm 5V
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 5V DC |
8mm Micro Stepper Motor 2 Phase 5V 18 Degree Step Angle Pm Stepper Motor
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 5 V |
8mm 2 phases 18 Degrees CW / CCW Rotation Micro Stepper Motor With Two Phase for Intelligent Security Products
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.3V |
10mm Micro Slider Screw Stepper Motor With Bracket 2 Phase 4 Wire
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 5.0 V |
GM12-15BY Mini Full Metal Gear Stepper Motor DC5v 2 Phase 4 Wire 15mm
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
18 Degree Step Angle Micro Stepper Motor 15mm Diameter With Worm Gear Box
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
8mm 3.3VDC Mini Slider Linear Stepper Motor Of Camera Lens Motor
| Model Number: | VSM0806 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Type: | Permanent Magnet |
Micro Slider Screw Stepper Motor 10mm 5VDC Mini Linear Stepper Motor For Precise Instrument
| Model Number: | VSM10198 |
|---|---|
| Phase: | 2, 2 |
| Type: | Permanent Magnet |

