All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ permanent magnet dc motor ] match 406 Products.
Electronic Lock 12mm Metal Gearbox N20 Dc Gear Motor With Encoder
| Voltage: | 2.4~6( V ) |
|---|---|
| Output Power: | 0.1~1.6( W ) |
| Type: | DC Motor |
N30 Micro DC Brush Motor With Rotundity Gear Reducer Optional Gear Ratio
| Driving Voltage: | 3 V DC |
|---|---|
| Type: | DC Motor |
| Commutation: | Brush |
12mm Metal right angle Gearbox With N20dc Gear Motor 3v 6v 12v With Encoder Small DC Gear Motor for Electronic Lock Dc Electric Brush Motor
| Voltage: | 3~12( V ) |
|---|---|
| Output Power: | 0.1~1.6( W ) |
| Type: | DC Motor |
N20 6V 20mm Small DC Gear Motor Brushed Dc Gear Motor For 3D Printers
| Voltage: | 2.4~6( V ) |
|---|---|
| Output Power: | 0.1~1.6( W ) |
| Type: | DC Motor |
VSM0801 8mm 3.3V 2-Phase Micro Stepper Motor for Precision Instruments
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current: | 0.2A |
VSM1519 15mm 2 Phase Micro Stepper Motor 3V 0.3A with Screw Shaft
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Type: | Permanent Magnet |
| Current Per Phase: | 0.3A |
20BYJ46 PM Stepper Motor 5V DC 18 Degree Step Angle 2 Phase Stepper Motor
| Step Angle: | 18 Degrees |
|---|---|
| Voltage: | 5 V DC |
| Resistance: | 9 Ω±10% |
High Torque 25mm 2 Phase Bipolar Stepper Motor 12 V DC
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Torque 2 Phase Bipolar Stepper Motor 25mm 12 V DC Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |
High Torque Geared Stepper Motor Customizable 5Vdc 25mm
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Torque: | High Torque |
| Construction: | Permanent Magnet |

