All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ high torque stepper motor ] match 549 Products.
China stepper motor Industrial 25mm Permanent Magnet Stepping Motor 2 Phase 4 Wire Pm Stepper Motor 25S-024
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V~12V |
| Resistance: | 8 Ω ± 10% |
High Speed Permanent Magnet Stepper Motor 2 Phase 4 Wire Small Size micro stepper motor VSM0801
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3VDC |
High Efficiency 3D Printer Stepper Motor Bipolar Drive CW/CCW Rotation 28BYG304
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
High Resolution Industrial Stepper Motor / Small Stepper Motor 28BYG501
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
42mm High Efficiency NEMA 17 Stepper Motor , 1.8° Step Angle 1.33A for 3D Printer、Monitoring Equipment、Medical Machinery
| Step Angle(degrees): | 0.9° |
|---|---|
| Holding Torque: | 2200g.cm |
| Phase: | 2 |
35mm 4 Phase 12 V Small Stepper Motor Slowdown Hematology Analyzer / Biochemical Analyzer
| Construction: | Permanent Magnet |
|---|---|
| Certification: | ROHS |
| Voltage(v): | 12 V |
15mm Double Stacked 2 Phase 4 Wire PM Stepper Motor
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 31 Ω ± 10% |
Double Stack 4 Wire 15mm Stepper Motor 5V 2 Phase 18° Step Angle
| Motor Diameter: | 15mm |
|---|---|
| Voltage: | 5V |
| Resistance: | 31 Ω ± 10%/phase |
Nema 11 Stepper Motor 28 X 28mm Body 1.2A 2 Phase 4 Lead Hybrid Stepper Motor Suitable For 3D Printer CNC Machine Tools
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
2-phase stepper motor with 18 degree step angle micro stepper motor
| Step Angle(degrees):: | 18 ° |
|---|---|
| Phase: | 2 Phase |
| Voltage: | 5V DC |

