All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ high torque stepper motor ] match 549 Products.
2 Phase Hybrid Stepper Motor NEMA 11 High Accuracy 1.8 Degree Per Step 28BYG
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
35byj46 voltage pm stepper motor 7.5° stepper motor 5-wire permanent magnet stepper motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
35mm Geared Stepper Motor 5v 12VDC PM Permanent Magnet Type Easy To Control 35BYJ46
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Certification: | ROHS |
| Voltage(v): | 12V |
10mm 2 Phase 4 Wire Micro Geared Stepper Motor With 5Vdc Metal Gear Box SM10-831G
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
5V DC High Precision Small Geared Stepper Motor 15mm Micro Stepper Motor 18 ° Step Angle SM1516
| Step Angle: | 18 ° |
|---|---|
| Voltage: | 5.0 V |
| Resistance: | 8 Ω ± 10% |
Permanent Magnet Gear Stepper Motor Low Noise 12V 5-Wire Gear Stepper Motor
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
VSM0807C 8mm Mini Linear Stepper Motor 2 Phase 5V for Camera
| Phase: | 2 |
|---|---|
| Current Per Phase: | 150mA |
| Rated Voltage: | 5.0V |
Precious Metal Reversing Planetary Geared Stepper Motor 1.0-3.5V M10-171
| Voltage: | 1.0-3.5( V ) |
|---|---|
| Output Power: | 0.013-0.027( W ) |
| Type: | DC Motor |
Customized 5 Wire Geared Stepper Motor / 24v Dc Motor With Gearbox 50BYJ46-48
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |
20BY45 10rpm Geared Stepper Motor Double Phase 4 Wire For Urine Analyzer
| Type: | Gear Motor |
|---|---|
| Construction: | Permanent Magnet |
| Continuous Current(a): | Customized |

