All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ 2 phase bipolar stepper motor ] match 313 Products.
Nema 8 (20mm) hybrid stepper motor, bipolar, 4-lead, ACME lead screw, low noise, long life, high performance
| Motor Size: | 20mm |
|---|---|
| Voltage/Phase: | 2.5 / 6.3V |
| Current/Phase: | 0.5A |
Nema 14 35mm Hybrid Ball Screw Stepper Motor 1.8° Step Angle Voltage 1.4 / 2.9V Current 1.5A,4 Lead Wires
| Motor Size: | 35mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 1.4 / 2.9 |
12V Four Wire Stepper Motor , PM 1/64 Small Reduction Stepper Motor
| Step Angle: | 11.25 Degree/64 |
|---|---|
| Voltage: | 5V~12v |
| Resistance: | 100Ω |
Intelligent Security Products Linear Stepper Motor Bipolar Drive VSM0807
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0V |
2 Phase 4 Wire Micro Stepper Motor 5.0 VDC Bipolar Drive Mode 10mm pm VSM1070
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
VSM1069 Miniature 18-Degree Step Angle Stepper Motor with Bracket, Screw and Slider for Various Industries
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.0 V |
8mm Micro Stepper Motor 2 Phase 4 Wire Mini Stepper Motor With Copper Gear For Camera Lenses Pm08
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
Two Phase 5V Slider Linear Stepper Motor OEM & ODM SERVICE Available VSM1068
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |
18 degree 5.0V DC Lightweight 10mm Slider Stepper Motor Small Linear Screw Motor for Wearable device、Door Locks
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5.0 V |

