All Products
-
Micro Stepper Motor
-
Permanent Magnet Stepper Motor
-
Geared Stepper Motor
-
Linear Stepper Motor
-
Slider Stepper Motor
-
Hybrid Stepper Motor
-
Small DC Gear Motor
-
ROV Thruster Motors
-
Micro Metal Gearmotor
-
Micro Gearbox
-
Position Control Stepper Motor
-
3D Printer Stepper Motor
-
Stepper Motor Driver
-
DC Motor Controller
-
Lead Screw And Nut
-
Andres BlancoThe thruster have arrived correctly. I tested them on the ROV and we are very happy with the result. The epoxy interior finish is very good and the power of the motors in relation to the size is quite good. -
Gregoire LangeThe cooperation between Changzhou Vic-Tech Motor Tech and our company was just great. Good understanding of our needs, great willing to solve our problems. I recommend ! -
David MoleveltProfessional and clear communication. Order was shipped in time. Counter connectors where added to the shipment. Driver works like we agreed ! -
Buildstorm Private LimitedThe product works as expected, it was packed nicely. Seller responds very quickly and helps in making a buying decision. They are ready to customize the product for you. -
Ashley GriffinShipment was received very quickly. Product was well protected by packaging. Company rep was cordial and kind. A Plus rating!
Keywords [ full step drive stepper motor ] match 486 Products.
8mm Mini PM Stepper Motor With 10mm*8mm Gearbox 18 Degree Step Angle D-Axis Or M3 Screw
| Motor Type:: | Bipolar |
|---|---|
| Step Angle:: | 18 Degree |
| No. Of Phases:: | 2 Phases |
10BY Mini 5v 10mm Diameter Micro Stepper Motor PM Stepping Motor
| Model No.: | VSM1070 |
|---|---|
| Phase: | 2, 2 |
| Current / Phase: | 0.2A |
Micro Stepper Motor 3.3v 2 Phase Pm Stepper Motor For Camera Lenses VSM0620
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 3.3V |
Holding Torque 2 Phase Hybrid Type Nema11 Position Control Stepper Motor Beautiful Appearance
| Step Angle(degrees): | 1.8° |
|---|---|
| Holding Torque: | 1400g.cm |
| Phase: | 2 |
8mm 2 phases 18 Degrees CW / CCW Rotation Micro Stepper Motor With Two Phase for Intelligent Security Products
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.3V |
10mm Micro Slider Linear Stepper Motor 3.0 V DC With Pin Type
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.0V |
2 phases Weight 4 g Permanent Magnet 8mm Micro Slider Stepper Motor With Mounting Bracket
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 3.3V |
10mm Micro Slider Screw Stepper Motor With Bracket 2 Phase 4 Wire
| Step Angle(degrees):: | 18 Degree |
|---|---|
| Phase: | 2 Phases |
| Voltage: | 5.0 V |
8mm Diameter 18 Degree Step Angle Linear Stepper Motor With Customizable M2 Lead Screw $1.5~$5/Unit
| Step Angle(degrees):: | 18 |
|---|---|
| Phase: | 2 |
| Voltage: | 5V |
Nema 14 (35mm) hybrid stepper motor, bipolar, 4-lead, ACME lead screw,1.8° Step Angle,high performance.
| Motor Size: | 35mm |
|---|---|
| Step Angle: | 1.8° |
| Voltage (V): | 1.4 / 2.9 |

